Sveti trije kralji

6. januar je praznik sv. treh kraljev, je eden najstarejših praznikov v Cerkvi. Na ta dan so nam otroci iz skupine Sončki zaigrali zgodbo o sv. treh kraljih oz. o treh modrecih Gašperju, Mihi in Boltežarju, ki so se prišli poklonit novorojenemu Jezusu. Prikazali so, kako so Jezusu, ko so ga našli, darovali tri darove: kadilo (kot Bogu), zlato (kot kralju) in miro (kot človeku).

Večer pred praznikom je po izročilu tretji sveti večer, zato je na Slovenskem v navadi škropljenje z blagoslovljeno vodo in kajenje s kadilom po vseh prostorih hiše. V vrtcu nas je obiskal g. župnik Klemen, ki je blagoslovil vrtec, na vhodna vrata pa smo napisali 20 + G + M + B + 23.

Najstarejši otroci so koledovali po bližnji okolici vrtca – prepevali so koledniške pesmi ter v domove prinašali voščilo miru, veselja in blagoslov.