Blagoslov otrok

V sredo, 14. 12. 2022, je v domžalski cerkvi potekal blagoslov otrok našega vrtca in njihovih družin. Obred smo obogatili s petjem adventnih pesmi, ki so jih prepevali vsi otroci iz vrtca. Gospod župnik nas je v svojem nagovoru spomnil, da ni pomembna samo zunanja priprava jaslic, smreke in drugega okrasja, pač pa je pomembno, da v svojih srcih pripravimo prostor, da se bo lahko v njih rodil Jezus. Pri obredu so s prošnjami, zahvalami, branjem uvodov in berila poleg otrok iz Lučk in Zvončkov sodelovali tudi starši. Ob blagoslovu (znamenje križa na čelu) so otroci v dar prejeli mali kipec jaslic, ki ga bodo imeli lahko ves čas pri sebi v žepu ali pa ga doma postavili na lepo mesto in jih bo spominjal na ta dogodek in na pomen Božiča. Po končanem obredu smo nadaljevali druženje pred cerkvijo ob sladkih dobrotah in čaju. Hvala vsem, ki ste kakorkoli pripomogli, da je dogodek tako lepo uspel!