1, 2, 3 migajmo vsi!

V mesecu januarju in februarju 2024 se bomo skupine Sončki, Zvončki in Lučke odpravljali v telovadne prostore FIT FIT v Domžalah. Tam bomo izvajali športne, gibalne in plesne dejavnosti za otroke.

V torek, 16. 1. 2024 smo se otroci in vzgojiteljice skupin Zvončki in Lučke prvič podali v telovadne prostore FIT FIT, kjer smo spoznali nov prostor, raziskali tamkajšnje rekvizite in telovadna orodja. Gibalno dejavnost smo pričeli z ogrevalnimi in razteznimi vajami. Po ogrevanju so otroci upoštevali navodilu za izvajanje naravnih in kombiniranih gibanj. Nato so sledile igre z obroči, velikimi žogami in stožci. Otroci so pridobivali občutek za prostor, orientacijo, koordinacijo ter hitrost. Otrokom smo pripravile tudi družabne, gibalne, socialne igre, do katerih kažejo še posebno zanimanje in veselje. Ob koncu gibalne urice so se otroci lahko poigrali s telovadnimi rekviziti in se preizkusili na plezalu.